A Fidesz selejtjéből lett a Tisza pártelitje.
Ennyi.
A kormányzó hatalom elvenné az önkormányzati tisztségviselőktől a munkájuk során keletkezett költségeik megtérítésének lehetőségét.
Nem átalakítaná, nem szigorú számadást várna el, hanem eltörölné!
Ez nem csak indokolatlan, de ellent mond az európai elveknek és jogszabályoknak is.
Ugyanis, a hazánk által is ratifikált “Helyi Önkormányzatok Európai Chartája” kimondja:
"A választott helyi képviselők jogosultak a hivataluk gyakorlása közben felmerült kiadásoknak megfelelő anyagi ellenszolgáltatásra, és ahol ez felmerülhet, a jövedelemkiesés és az elvégzett munka megtérítésére, valamint megfelelő szociális juttatásokra."
Ez ügyben egész Európában (!) közmegegyezés van, a Tisza ezt most itthon önkényesen megszűntetné. Elfogadhatatlan!
/posztok.hu




